Videodrome – Ekrandaki Dehşet
1080P IMDb : 7.3
1080P

Videodrome – Ekrandaki Dehşet

 Süre: 87 Dakika

 Ülke: 

  


Max Renn, ucuz erotik yayınlar yapan "Channel 83" adlı bir TV kanalının yöneticisidir. Yayın politikası eleştiri konusu olan Max, bu eleştirileri bertaraf etmek ve kanalın reytinglerini arttırıp popüler olmak için yeni bir şeyler aramaktadır. Bir gün "snuff" videolar yayınlayan ve bu videoları "Videodrome" adıyla yayınlayan korsan bir TV kanalına rastlar. Bu programın aradığı yenilik olduğunu düşünen Max, programın diğer bölümlerini de bulup izlemeye başlar ve programın kaynağını merak eder. Ancak program yüzünden bir süre sonra bir takım halisünasyonlar görmeye ve psikolojik olarak yıpranmaya başlayan Max, zamanla bir dipsiz kuyuya hapsolmaya doğru yol alacaktır.

Televizyonu ve etkilerini gerçeküstü bir dille merkezine alan Videodrome, çıkış yılını da göz önüne aldığımızda mesajı ve değinmek istediği konuyla oldukça önemli bir film. Televizyonun yeni yeni herkesin evinde yer almaya başladığı zamanlarda, bu araçla ilişkinin bir bağımlılığa dönüşürse nelere yol açabileceği ve televizyon sayesinde kitleleri etkilemenin ne derece kolay olduğu öngörülüyor. Devam eden yıllar ve günümüzde, toplumun kitle iletişim araçlarıyla ilişkisini de düşününce Cronenberg’in bu öngörülerde pek yanılmadığı da ortada.

David Cronenberg, her ne kadar milenyumla birlikte farklı türlere kaysa da 1980 sonrası üst üste çektiği filmlerle kendi sinemasını yaratmayı başarmıştı ve Videdrome, kendi sinemasının en önemli filmlerinden biri olarak kabul ediliyor.

 2.311İZLENME

 1BEĞEN

 1BEĞENME

Detay
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
2Favori Ekle Sonra İzle
9.4
Toplamda 4 oy verildi.
Sorun Bildir
Yorum Alanı
Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden ugurfilm.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler. Sitemap, film izle