The Gods Must Be Crazy – Tanrılar Çıldırmış Olmalı
1080P IMDb : 7.3
1080P

The Gods Must Be Crazy – Tanrılar Çıldırmış Olmalı

 Süre: 109 Dakika

 Ülke:  ,

  


Kalahari çölünde yaşayan Xi ve kabilesi, batı kültürü ile alakasız komün hayatı tarzında ilkel bir yaşam sürmektedir. Ancak bir uçaktan atılan Coca-Cola şişesi her şeyi değiştirecektir! Tanrı tarafından gökyüzünden gönderildiğine inanılan Coca-Cola şişesini günlük işlerinde alet edevat olarak kullanmaya başlayan kabile, bir süre sonra şişeyi paylaşamaz hale gelir.

İlk başta Tanrı tarafından bir hediye olarak gördükleri bu şişe, zaman geçtikçe kabile içinde geçimsizlik, kıskançlık, nefret gibi daha önce hiç yaşamadıkları duyguları yaşamalarına sebep olur. Bu durum karşısında Xi, şişenin tanrıya geri gönderilmesine karar verir ve dünyanın sonuna doğru bir yolculuğa çıkar. Amacı şişeyi dünyanın sonundan aşağı atmaktır. Ancak bu yolculuk sırasında Xi'yi birçok sürpriz beklemektedir.

Modern dünya ile kara Afrika’nın sıcak temasına şahit olduğumuz The Gods Must Be Crazy, bizim medeniyet dediğimiz tek dişi kalmış canavarı yerden yere vururken, seyirciyi de o ‘ilkel’ göçebe kabile hayatına özendiriyor. Başrol oyuncusu N Xau gerçek bir Bushman ve modern hayatın getirdiği, filmde kullanılan birçok alet edevatı çekimler esnasında gerçekten de hayatında ilk defa görmüş. Filmin bu derece komik ve doğal olmasının en önemli sebebi bu. Ancak benim merak ettiğim bambaşka bir şey; o kabile üyelerinin hayatına kameralar, ışıklar setteki diğer teknolojik aletler ve kendilerine komutlar veren insanlar girdikten sonra eskisi gibi sahip olduklarıyla yetinebilen yaşam tarzlarını sürdürebilmişler midir acaba?

 3.206İZLENME

 0BEĞEN

 0BEĞENME

Detay
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
1Favori Ekle Sonra İzle
7.0
Toplamda 2 oy verildi.
Sorun Bildir
Yorum Alanı
Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden ugurfilm.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler. Sitemap film izle