Soy Cuba – Ben Küba’yım
480P IMDb : 8
480P

Soy Cuba – Ben Küba’yım

 Süre: 108 Dakika

 Ülke:  ,

  


Batista yönetimindeki Küba'dan devrime doğru ilerleyen süreci işleyen Küba - Sovyetler Birliği ortak yapımı film, 1990'a kadar ABD ve onun yardakçısı ülkelerde yasaklanmış, yasaklanmayan ülkelere de pek fazla ulaşamamıştır. Dünya sinemasının unutulmaz başyapıtlarından biri olarak görülen Soy Cuba, Sovyetler Birliği'nin dağılmasının ardından bizlere ulaşabilmiş sinematografik değeri yüksek bir yapım.

Film, dört ana hikayeden oluşmakta: Barlarda fahişeliğe zorlanan genç bir kadın, şeker kamışı tarlasının uluslararası bir Amerikan şirketine satıldığını öğrenen ihtiyar bir çiftçi, emperyalizme karşı isyan bayrağı açan devrimci bir öğrenci ve başta silahlı mücadeleye karşı olsa da, devlet terörü karşısında gerilla hareketine katılmayı seçen yoksul bir köylü.

Filmin en büyük özelliği, devrime giden yolda kahramanlaşan isimlere hiç yer vermeden, tamamen sıradan insanların hikayelerine odaklanması. Sanat alanında "sosyalist gerçekçilik" akımının yanında "sosyalist avangart" akımına da tolerans gösterebilen Brejnev ve çevresinin bile görselliğin işçi mücadelesinden daha fazla ön plana çıkması nedeniyle aşırı duru olduğunu iddia ederek eleştirdiği Soy Cuba (I am Cuba) - Ben Küba'yım, Küba ve Sovyetler Birliği tarafından sahiplenilmedi. Tesadüfen Martin Scorsese ve Francis Ford Coppola tarafından fark edilip ortaya çıkarılınca gerçek değerine kavuşmuş, bu yüzden “unutulmuş bir başyapıt” olarak anılmıştır.

 2.672İZLENME

 2BEĞEN

 1BEĞENME

Detay
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
0Favori Ekle Sonra İzle
8.3
Toplamda 2 oy verildi.
Sorun Bildir
Yorum Alanı 4 Yorum Yapılmış
 1. avatar
    Franzbiberkopf Ekim 4, 2020 23:19:43

  Alt yazı da sorun var sanırım

  • avatar
     Admin Ekim 5, 2020 01:23:35

   ben bir problem göremedim. nasıl bir sorun olduğunu söylerseniz tekrar inceleyeyim.

   • avatar
      ouz Ekim 5, 2020 03:07:03

    belli kısımlarda alt yazı geçmiyor..

    • avatar
       Admin Ekim 5, 2020 04:05:37

     çeviren çeviriyi eksik yapmış bu yüzden böyle. film tam ve net çevrilmemiş ne yazık ki.

Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden ugurfilm.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler. Sitemap, film izle