Uluslararası Kadın Yönetmenler Kısa Film Festivali İstanbul’da

Uluslararası Kadın Yönetmenler Kısa Film Festivali İstanbul’da

  Eylül 4, 2019

  41 Okunma

1. Uluslararası Kadın Yönetmenler Kısa Film Festivali, 13-15 Eylül 2019 tarihlerinde Kadıköy Yeldeğirmeni Sanat Merkezi'nde gerçekleşecek.Uluslararası ve ulusal düzeyde kadın kısa film yönetmenleri ve filmleri

1. Uluslararası Kadın Yönetmenler Kısa Film Festivali, 13-15 Eylül 2019 tarihlerinde Kadıköy Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.

 

Uluslararası ve ulusal düzeyde kadın kısa film yönetmenleri ve filmleri “Directed by Women Turkey” adıyla bu yıl ilk defa İstanbul’da gerçekleşecek. Dünyada dört yıldır New York ve İspanya başta olmak üzere birçok ülkede Eylül ayında “Directed by Women Worldwide Film Viewing Party” adıyla gerçekleştirilen festivalin Türkiye ayağı olan 1. Uluslararası Kadın Yönetmenler Kısa Film Festivali, 13-15 Eylül 2019 tarihine organize edildi. İstanbul Kadıköy Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek olan 1. Uluslararası Kadın Yönetmenler Kısa Film Festivali her dilden, dinden ve kültürden farklı bakış ve hikâyelere sahip kadınların çektiği 30 finalist filmi, izleyici ile buluşturacak.

Belgesel, kurmaca, animasyon kategorilerinde farklı filmlere ulusal ve uluslararası olmak üzere en iyi film ödüllerininde verileceği festivalin jürisinde ise Bennu Yıldırımlar, Meryem Yavuz, Çağrı Vila Lostuvali ve Ceylan Özgün Özçelik yer alıyor.

Festivalin Türkiye Platformu, kadın kısa filmcileri teşvik etmek, sayılarının ve üretimlerinin artmasına katkıda bulunmak, dünyanın her yanından kadın sinemacıları bir araya getirerek kültürel ve sanatsal etkileşim yaratmayı amaçlıyor. Bunun yanı sıra nitelikli kısa filmleri seyirci ile buluşturmak, kısa filme olan ilgiyi arttırmak, kısa filmin bağımsızlığına ve metrajına sahip çıkmak, kültürlerarası diyalog ve farkındalık yaratmak festivalin hedefleri arasında.

Amerika ve Avrupa ile eş zamanlı olarak İstanbul’da gerçekleştirilecek olan 1. Uluslararası Kadın Yönetmenler Kısa Film Festivali’nde film gösterimleri, atölye çalışmaları, söyleşiler gerçekleştirilerek sinemacılar ile seyircilerin buluşması sağlanacak.

Yorum Alanı

ugurfilm.com, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, iletişim sayfasından bize ulaşabilirler.
Sitemap, film izle full hd film izle tipobet yeni giriş adresi bonus veren bahis siteleri yabancı dizi izle hd film izle film izle 720p film izle