Sevgililer Gününde İzlenebilecek 3 Film

Sevgililer Gününde İzlenebilecek 3 Film

  Şubat 14, 2020

  326 Okunma

Değerli kullanıcımız İsayeva Feride'nin önerisiyle, Sevgililer Gününde izlenebilecek 3 film sizlerle...

01 | Faa Yeung Nin Wa (In the Mood for Love) – Aşk Zamanı

Wong Kar-wai

Hong Kong’da aynı apartmana taşınan bir adam ve bir kadın, birbirleriyle zaman geçirmeye başlarlar. Zaman geçtikçe ikisinin arasında bir bağ oluşur. İlginç olan ise ikisi de eşlerinin kendilerini aldattığından şüphelenmektedir.

 

02 | Amour (Love) – Aşk

Michael Haneke

80’li yaşlarını devirmiş olan emekli müzik öğretmenleri Georges ve Anne, ilerlemiş yaşlarına rağmen hayatlarını huzur ve mutluluk içinde geçiren bir çifttir. Ancak Anne’in geçireceği kalp krizi her şeyi değiştirecektir. Boyundan aşağısı felç kalan kadınla, hayat arkadaşı Georges ilgilenir ancak yaşlı adamın yapabilecekleri de sınırlıdır. Bu yüzden çareyi iki ayrı hemşire tutmakta bulur. Bu zorlu günlerde, onlarca yıla yayılmış olan evlilikleri bir kez daha bağlılık sınavı verecektir.

 

03 | Breaking the Waves – Dalgaları Aşmak

Lars von Trier

Bess, Kuzey İskoçya’da bulunan ve gayet tutucu olan bir kasabada yaşamaktadır. Burada Danimarkalı bir petrol işçisi Jan’a aşık olur ve evlenir. Aşkla beraber seksin de güzel bir duygu olduğunu keşfeden Bess, her gün daha fazla tanrıya dua etmeye başlar. Bir gün Jan iş kazası geçirir ve boynunu kırıp felç kalır. Bu durumdan dolayı aralarında hiçbir cinsel bağ kalmamıştır. Jan, karısına başka bir sevgili bulmasını ve onunla sevişirken yaşadıklarını anlatmasını ister. Başta bu fikre karşı çıkan Bess, zaman geçtikçe tüm bu yaşananların Tanrının buyruğu olduğuna inanmaya başlayacaktır.

Yorum Alanı
ugurfilm.com, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, iletişim sayfasından bize ulaşabilirler.
Sitemap, tipobet yeni giriş adresi, betebet yeni giriş adresi , jojobet, Aşk 101 izle